14. november 2010

Fotojaht „Isadepäev teos ja pildis“


14. 11. 2010. a korraldasid Raasiku Põhikool, Raasiku Rahvamaja ning Raasiku aktiivne isa Eerik Tammsoo toreda orienteerumismängu.
Pühapäeva lõunal toimuvale üritusele olid Raasiku kooli õuele kutsutud kõik kohalikud isad-vanaisad või emad oma lastega. Kella 13.00-ks oli kooli õuele üles pandud muusikapult ning Sandre Tiitso mängis toredat muusikat. Kohale oli tulnud 21 perekonda, kes moodustasid 18 võistkonda. Igal võistkonnal pidi kaasas olema fotoaparaat.
Korraldajatele olid appi tulnud 10 õpilast/kohtunikku, kellele enne ürituse algust ülesannetest nende kohustustest räägiti ning nad kirka helkurvestiga punktidesse saadeti.
Peale korraldajate sõnavõtte võiski mäng alata! Võistkondadele jagati kätte 8 nummerdatud fotod, mille järgi tuli Raasikul seigelda ning need punktid piltide järgi üles leida. Igas punktis ootas võistkondi ülesanne, mis tuli teostada ning lõpus tuli ka võistkonda pildistada, nii et pildil oleks näha ülesanne, mis selles punktis teha tuli.
Ülesanded olid järgmised:
• Pane tähtedest kokku sõna ISADEPÄEV;
• Pane kokku PUZZLE;
• Lao klotsidest torn – alustama peab kõige väiksemast;
• Kahest plasttorust tuleb läbi ajada nöör. Kui nöör läbi, siis saadud lahendust kasutada nagu hüppenööri;
• Võta reket ja pall – hoia palli tasakaalus reketil ja tee 3 kükki;
• Riieta end lisariietega ning tantsi diskot;
• Nööpimine – spetsiaalpluus tuleb lahti nööpida ja uuesti kinni nööpida.
Kaheksas punkt oli nn salapunkt, mille pidi küll pildi põhjal üles leidma, aga selles punktis võis pildile jäädvustada end nii nagu süda tahtis.
Kokku arvestati, et võiskondadel kulub raja läbimiseks umbes 45 minutit. Üllatus oli suur, sest esimesed said tulemuse kirja juba pool tundi peale startimist. Esimene kohta läks jagamisele kahe pere vahel.

Orjenteerumismängu parimad tulemused:
I koht võistkond „Thor“
I koht võistkond „Must koer“
II koht võistkond „Hardi“
III koht võistkond „Mammu“
Võitjatele anti keraamiline kruus ja kringel, II ja III koha saavutanud pered said ka suu magusaks kringlite näol ning tänukirjaga said kõik osavõtjad meeles peetud. Peale võistlust olid kõik oodatud kooli sööklasse, kus kokad olid valmistanud maitsva hernesupi, koogi ning tee. Kui kõhud täis, mindi üheskoos kooli saali ürituse pilte vaatama.
Kokku osales 51 võistlejat, 10 kohtunikku ning 4 korraldajat – Helle Vaga, Kadi Naha, Eerik Tammsoo ning Sander Tiitso.
Üritust võib lugeda igati kordaläinuks, sest tagasiside oli väga-väga positiivne.
17. novembri ajalehes „Sõnumitooja“ ilmus vahva kokkuvõttev jutuke üritusest.

Kadi Naha

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar