19. november 2010

Matemaatikanädal algklassides

Matemaatikanädal toimus Raasiku Põhikoolis 15. novembrist kuni 19. novembrini. Üritus algas esmaspäeval numbripiltide joonistamisega. Õpilased oli oma fantaasia lendu lasknud ning tulemused olid päris huvitavad. Igast klassist valiti välja 3 kõige silmatorkavat, korrektset ning huvitavat tööd.
1. klassist jäid silma Eliza, Marianne ja Lisette Anabeli tööd;
2. klassi head joonistajad olid Britta, Mariia ja Thor;
3. klassi parimad olid Nele, Jako ja Kristel ning
4. klassi vahvad pildid olid joonistanud Helina, Rando ja Merlin.
Teisipäeval said kõik klassid oma peastarvutamisteadmised proovile panna, sest toimus peastarvutamisvõistlus. Arvutused sisaldasid tavalisi tehteid (liitmine, lahutamine, vanematel õpilastel korrutamine, jagamine); aga ka pikkasid tehteid, kus pandi rõhku ka tähelepanule ja mälule; nupuga küsimusi jne. Igast klassist selgitati välja üks tubli arvutaja.

1. klass – Hardi;
2. klass – Kadi Katarina;
3. klass – Hendrik;
4. klass – Silver.
Üks päev oli mõeldud nuputamisele, aga seoses heakorrapäevaga jäi see ära ning need nupuga küsimused said matemaatilistes mängudes ära kasutatud. Reedel saidki kõik 1.-4. klassi õpilased saalis kokku, kus nad jaotati viide segavõistkonda. Edasi algas võistlus võistkondades, kus iga laps pidi jooksma saali teise otsa oma võistkonna ülesannetelehe juurde, valima sealt endale jõukohase ülesande ning lahendama selle. Valikuvõimalus oli kümne erineva ülesande seast. Võistlus oli tore ning kaasahaarav.
Kiireim võistkond, kellel oli 9 õiget vastust oli Silveril, kuhu kuulusid veel Merlin, Rando, Marianne, Hardi, Kevin, Carl Gaspar, Romet, Nele.
Nädalaga võis igati rahule jääda, sest kõik plaanitud tegevused said tehtud!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar