18. märts 2016

Emakeelepäev 14. märtsil

Meie emakeelepäeva tähistamine algas väikese aktusega. 8. klassi õpilane Jaanika luges oma vanaema kirjutatud luuletuse ja pidas pidupäevale kohase kõne. Esinesid 5. klassi lapsed ühe lõbusa luuletusega kirjavahemärkidest ja 2. - 3. klassi lapsed tantsisid.

Esimest aastat panid 8. ja 9. klassi õpilased enda õigekirjaoskuse proovile e-etteütlust kirjutades. See loeti ette Vikeraadios. Teksti raadiost kuulata oli esialgu võõrastav ja tekitas parasjagu segadust, aga hakkama saadi. Kõige tublimad olid Georg,  Kristel  ning Jako.

Kuldvillaku lahingus osalesid 7. - 9. klassi võistkonnad. See nõudis teadmisi ja kiiret reageerimisoskust. Võitsid Georg ja Andreas 9. klassist.

Väiksemad aga panid oma teadmised proovile kuueliikmelistes võistkondades. Lahendada tuli erinevaid ülesandeid, mis nõudsid nii teadmisi kui loovust. Kõige tublim oli 6. klass, aga kiita tuleb ka 4. klassi.

9. klassi õpilased näitasid, kui ilusa käekirjaga nad kaunist eesti luulet kirjutada oskavad. Võistlus oli anonüümne, võitjaks osutus Andreas. See oli tore üllatus, et ka noormehed oskavad ilusti kirjutada.
Ilusat käekirja teha ning luuletusi kirjutada katsetasid ka algklassid.

Tublimaid õpilased saavad aukirja ja autasu. Arvan, et oli tore päev.

Õp. Aet


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar