14. märts 2016

Matemaatikanädal 7-11.03.2016

Matemaatikanädal 7.-11. märtsil toimus koolis matemaatika nädal. Terve nädala vältel said klassid osa võtta erinevatest üritustest ja omavahel võistelda. 
Matemaatika nädal jagunes järgmiselt: 
Esmaspäeval toimus kõikides klassides peastarvutamine. Väiksematel ja surematel oli ülesannete lahendamiseks terve tund. Igal klassil oli lisaks tehetele ka paar tekstülesannet lahendada. 

Teisipäeval toimus kabeturniir. Algas päev saali laudade viimise ja kabelaudade valmis seadmisega. Esimesed mängijad tulid kell 9:10 ja viimased mängijad lõpetasid kella 15 paiku. Huvilisi oli kõikidest klassidest päris palju. Turniir oli pikk, aga arvan, et kõigile meeldis ennast proovile panna ja ajusid ragistada. 

Kolmapäeval oli viktoriinide päev. Klassid tulid ükshaaval saali ja hakkasid ülesandeid lahendama. Algklassid said igaüks ülesanded individuaalseks lahendamiseks, suurematel olid aga võistkonnad. Aega oli selleks neil 45 minutit. 

Neljapäeval tegid osad klassid veel viktoriini, suuremad aga juba olümpiaadi. Olümpiaadil osalesid 5.-9. klass ja nuputamist oli neile päris mitmeks tunniks. Neljapäeval jõudis ka 2. klassi meisterdamisega algust teha. Kokku kleebiti geomeetrilistest kujundidest linde. Linnud said üles pandud näitusele. 

Reede oli matemaatika nädala viimane päev. Algust tegid 8.-9. klassi viktoriinilahendajad. Nagu ka teistelgi, oli neil aega 45 minutit. Peale seda said algklassid teha origamit ja voltida üks ilus rasvatihane. 1 klass tegi sarnaselt teisele klassile geomeetrilistest kujunditest linde.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar