25. aprill 2016

Jüriööjooks 2016

Reedel, 22. aprillil joosti Raasikul taas Jüriööteatejooksu. Traditsiooniline üritus oli kavas juba 52. korda. Nagu ikka alustasid oma jooksudega kõige nooremad. Sekretariaat hoiti lahti viimaste minutiteni, et ka kohapeal jooksulummusesse sattunud spordisõbrad saaksid omale võistkonna komplekteerida. Vastavalt juhendile koosnes võistkond kuuest jooksjast, kellest vähemalt kaks pidid olema õrnema soo esindajad, kuid keelatud ei olnud koostada ainult tüdrukute võistkonda. Nii juhtuski, et algselt startima pidanud kuuest võistkonnast sai stardihetkeks kaheksa ning stardijoonel muutus üpriski kitsaks.

Parimat kollektiivset kiirust näitas favoriidina startinud Raasiku kooli 4. klassi võistkond „Ässad“ koosseisus Egert , Darja , Oliver , Kadri Ann , Janar ja Aleksandr . Neile sitkelt vastu hakanud ja teisena lõpetanud kolmanda klassi võistkonnas „Kuldne klass“ jooksid Karl Erik , Meribel , Gregor , Marta , Markus , Rasmus ning kolmanda koha hõivasid samuti kolmanda klassi võistkond „Jalgpallurid“ koosseisus Raivo , Ott , Magnus , Marten , Maria , Marianne . Neljandale kohale võitles ennast teise klassi võistkond „Need for speed“, viiendaks jäi kohapeal tekitatud segavõistkond „Kirsika“, kuues koht – esimese klassi jooksjad „Lendoravad“, seitsmendaks platseerusid teise klassi „Põrgukoerad“, tublile kaheksandale kohale jäid selle jooksu kõige väiksemad jooksjad Aruküla Lateaiast võistkonnaga „Sinilill“, jooksu kahjuks katkestas võistkond „Kreeka-Rooma“.

Kui kõige nooremad jooksid staadionil, siis vanem kooliõpilastegrupp startis teatejooksurajale, mida on läbi aegade peetud Raasiku tänavatel. Üsna tasavägise jooksu võitis 7. klassi võistkond „Tasased sikspäkid“ koosseisus Britta , Berta , Marianna , Marissabel , Rander , Andre . Napilt, aga kindlalt, lõpetas teisena 9. klassi võistkond „Pensionärid“ koosseisus Andreas , Merlin , Rea Mi , Merilin , Rando , Helina 6. klassi võistkonna „Glöggi“ (Marianne , Lisette Anabel , Carolin , Armin , Hardi , Ranar) ees. Seekord jäi väga vähe medalitest puudu südi jooksu teinud 5. klassi võistkonnal „Viimane on parim“. 8. klass aga ei suutnudki esindust välja panna.

Kui koolilaste jooksud olid peetud, jõudis järg absoluutarvestuses startijate kätte. Eelmise aasta võitja Härma küla starti ei tulnud, sest kuuldavasti peale eelmise aasta edu valmistuvad nad Rio olümpiaks ning on hetkel Hispaanias treeninglaagris. Seetõttu puudus selge favoriit ja stardijoonele asusid Mistra, Raasiku lasteaia ja Raasiku valla võistkonnad. Palju elevust tekitanud valla võistkond oli otsustanud akadeemilise taktika kasuks. Traditsiooniline spordidress oli jäetud koju ning ülikonnad, kikilipsud, uhked kostüümid ja tikkkontsad olid need salarelvad, mis pidid kastanid tulest välja tooma. Tuliselt alanud jooks põlevate tõrvikutega oli tempokas ja kiire. Algusest lõpuni juhtinud lasteaia võistkonnale hingas tihedalt kuklasse Mistra esindus kümne sekundilise eduga. Mistra võistkonna ees finišeerinud „Raasiku Lasteaed Oravake”(koosseisus Stella Heiberg, Anna-Liisa Kasak, Liina Veerbaum, Heiko Kraubner, Reet Hubelmann, Allan Heiberg) teenis oma esimese võidukarika. Särtsaka jooksu teinud „Mistralalased“ (Annika Sõmer, Kristiina Jaansalu, Laidi Aruvel, Ago Siidok, Ivo Sala, Peeter Anfilova) said auväärsed hõbemedalid. Stardist mõõdukalt, aga stiilselt väljunud valla võistkonna esisprinter Garina Toomingas, sai oma etapi läbida teda saatvate fännide toel. Ilmselgelt oli selline toetajaskond nagu seitsmes mees võistkonnas ning ei kulunudki palju aega, kui valla võistkonna ankrumehena jõudis pealtvaatajate ette lõpusirgele Raivo Uukkivi isiklikult. Mustas ülikonnas, kikilipsus ja kollastes tossudes jooksnud vallavanema sooritus oli nii hea, et see tõi võistkonna „Ammetnikud“ (koosseisus Raivo Uukkivi, Heli Tomps, Garina Toomingas, Ando Liiv, Ardo Niinre, Ingrid Teino) finišisse kolmandana. Peale jookse toimunud autasustamisel said iga jooksuklassi kolm paremat võistkonda oma kollektsiooni unikaalsed Raasiku valla Jüriööjooksu medalid ning kosutust karastusjoogi näol. Auhinnalauda aitasid täita Mistra-Autex AS ning Raasiku Õlletehas. Meeleoluka ürituse lõpetuseks esinesid tulešõuga Leegilausujad.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar