6. juuni 2016

Harjumaa MV Kosel ja Raasiku Valla Perepäeva jooksuvõistlus

4. juunil startisid kolm Raasiku kooli õpilast Harjumaa meistrivõistlustel kergejõustikus Kosel. Esimesena astus võistlustulle Marianna, startides 100 meetri jooksus. Ajaga 14,25, mis on ühtlasi uus Raasiku kooli 13-14 aastaste tütarlaste rekord, jõudis Marianna finaali. Et vorm on hea, tõestas finaalis juba kerge väsimuse pealt joostus 14,26, mis andis kokkuvõttes viienda koha. Oma debüüdi Harjumaa meistrivõistlustel tegi Marianne. Targalt joostes saavutas Marianne 8. koha ajaga 3.03,79, mis on samuti 11-12 aastaste tütarlaste kooli rekord. Samuti Harjumaa meistrivõistluste debüüdi teinud Hendrik hoolitses selle eest, et ka medal ka Raasikule tuua. Noormeeste 400 meetri jooksus andis aeg 1.03,30 kolmanda koha. 100 meetri jooksus jõudis Hendrik finaali 12,65 sekundiga. Finaalis enam nii teravat minekut ei olnud, kuid 12,92 sekundiga saavutatud seitsmes koht on samuti tubli tulemus.

Juba päev hiljem, 5. juunil, oli õpilastel võimalus startida Raasiku Valla Perepäeva jooksuvõistlusel. Rajameistri poolt märgitud rada oli huvitava profiiliga ning piisavalt raske, sest ei piisanud üksnes vastupidavusest, vaid tarvis oli ka jõudu. Kuni 10 aastaste 1 km distantsil oli võidukas Karl-Erik 4.34-ga, Gregor 5.09-ga kolmas. Kuni 12 a poiste 2,5 km võitis Mayro 11.33-ga. Karl-Erik oli ka sellel distantsil stardinimekirjas ning ei pidanud paljuks suurtemate poistega jõudu proovida. Vaid neli sekundit kaotust Mayrole ja tubli 2. koht. Kuni 12. a tütarlaste jooksus tuli ülivõimsalt esimeseks meie tubli ujuja Kirsika täpselt 16 minutiga. Teise koha haaras Sandra 19.42-ga. Kuni 14 a tütarlaste 2,5 km jooksu konkurentsis tuli teiseks Carolin 12.25-ga ja päev varem koolirekordi jooksnud Marianne 12.29-ga kolmandaks. Neljas oli samuti hästi jooksnud Lisette Anabel 12.36-ga. 16-aastaste tütarlaste 3 km jooksu võitis soliidse eduga Kristel  (16.52) Cristeli  ees (21.42).