29. september 2016

Jääajakeskuse külastus

21. septembril külastasid 5.-6. klassi õpilased Jääajakeskust. Meie usin õpetaja Maarja oli kirjutanud juba eelmise õppeaasta lõpus (kevadel)  KIK-ile (Keskkonnainvesteeringute keskus) vastava rahataotluse ning sai ka positiivse tulemi. See tähendab siis, et käesoleva õppeaasta jooksul saavad kogu meie kooli õpilased külastada Jääajakeskust tasuta. Nii bussisõiduraha, giidide teenus kui ka keskuse piletite tasu tuleb kirjutatud projektirahadest.

Esimesena külastas keskust 5. ja 6. klass. Kohapeal lapsed kuulasid giidi juttu, täitsid erinevaid vahvaid töölehti, sõitsid parvega järvel, sorteerisid liustikusetteid, tutvusid rändkividega ning sellega kuidas on tekkinud pinnavormid. Vastuseid tuli otsida keskuse eksponaatide juurest.

jääajakeskus 5-6 - Kizoa Movie Maker - Video Editor28.septembril said selle vahva võimaluse 7.-9. klass. Nemad täitsid samuti töölehti, kuid teemad olid juba veidi keerulisemad. Parvega järvel uurisid noored Saadjärve elukeskkonda - mõõtsid vee sügavust, läbipaistvust, määrasid veetaimi. Geograafiliselt määrasid oma asukohta. Keskuses sees uurisid jääaja mõju elukeskkonnale.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar